Festiwal Pol and Rock – Dlaczego warto tutaj być?

Festiwal Pol and Rock

Festiwale, koncerty, akcje charytatywne to ostatnio modne i popularne imprezy, gromadzące sporą ilość zaciekawionych i zainteresowanych obserwatorów. Ilość imprez masowych staje się coraz większa, a społeczeństwo co raz częściej nich licznie uczestniczy. Jakie są najbardziej znane imprezy w Polsce? Dlaczego ludzie uczęszczają na nie? Jaki charakter maja te atrakcje?

Najbardziej popularne imprezy i festiwale w Polsce

W Polsce organizowanych jest wiele imprez muzycznych, jak i charytatywnych, Niektóre z nich to festyny nowe i zdobywające dopiero popularność. Inne natomiast to festiwale organizowane od wielu lat, koncerty, na które czeka się cały rok, a także takie, które gromadzą i jednoczą wielu Polaków i osoby różnorakiej narodowości.

Jedną z tego rodzaju imprez jest festiwal Pol and Rock, wcześniej zwany jakże popularnym Przystankiem Woodstock.

Festiwal Pol and Rock – dlaczego warto tutaj być? Czym właściwie jest Pol and Rock?

Festiwal ten organizowany jest przez Fundacje Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Organizacja ta – prowadzona przez ulubieńca Polaków, Jurka Owsiaka – pomaga w zbiórce funduszy oraz zakupie sprzętu medycznego. Ta sama organizacja od wielu lat prowadzi festiwal dla fanów muzyki i dobrej zabawy podczas wspomnianego festiwalu. Festiwal trwa 3 dni, a podczas nich muzyka nie odstępuje uczestników ani na krok.

Koncerty na żywo

Koncerty na żywoW trakcie imprezy występuje kilkadziesiąt polskich zespołów muzycznych, jak również goście zaproszeni spoza granic Polski. Na wielką uwagę zasługuje atmosfera panująca podczas imprezy. Przyjaźnie nastawieni ludzie, uśmiech, zabawa, zjednoczenie oraz nawiązywanie nowych więzi, to główne cechy charakterystyczne festiwalu. Wszystko to oprawione niezwykłą, ulubioną muzyką na żywo, zabawą z gwiazdami, jak również możliwością poczucia niezwykłej wolności. Podczas koncertów można również poznać repertuar debiutantów, którzy odpowiednio wcześnie przeszli casting i preeliminacje. Dzięki temu młodzi artyści mogą zyskać niesamowitą sławę.

Festiwal Pol And Rock to nie tylko muzyka

Ponadto bardzo ważnym elementem imprezy jest Akademia Sztuk Przepięknych, gdzie spotykają się dziennikarze, artyści, ludzie telewizji, blogerzy i inni reporterzy, którzy mogą porozmawiać z uczestnikami widowiska. Możliwość spania w namiocie lub pod gołym niebem, zabawy do białego rana, braku ograniczeń – oczywiście w miarę rozsądku, niesamowita i niezapomniana atmosfera… To wszystko sprawia, że każdy kto był tu chociaż raz, na pewno powróci.

Bezpieczeństwo imprezy

Nad bezpieczeństwem imprezy czuwają wolontariusze, ratownicy medyczni, profesjonalną ochronę oraz policję. Dzięki sztabowi osób chętnych, które niosą pomoc, a także subordynacji zgromadzonych, impreza ta uznawana jest za jedną z najbardziej bezpiecznych masowych imprez polskich.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *