Weekend w Krakowie z dziećmi

Kraków to doskonałe miejsce na weekendowy wyjazd z dziećmi. Może się wydawać, że miejsce tak zorientowane na kulturę, sztukę i architekturę nie ma nic do zaoferowania dzieciom. To nieprawda.

Legendy Krakowa

Nawet kilka dni wystarczy, by pokazać maluchom magiczny świat smoków, pięknej przyrody i cudownych legend. Zwiedzanie warto zacząć od zamku na Wawelu, gdzie stoi duża metalowa rzeźba przedstawiająca smoka. Co kilkanaście minut bajkowy stwór zieje prawdziwym ogniem. Turyści uwielbiają robić sobie z nim zdjęcia, a osoby bardziej odważne zwiedzają nawet smoczą jamę znajdującą się obok. Kolejnymi ważnymi punktami na mapie Krakowa są galerie handlowe, które oferują dzieciom liczne atrakcje, parki wodne i muzea interaktywne. W ten sposób można uczyć bawiąc, wiedza łatwiej wchodzi do głowy, a nauka staje się przyjemnością. Coraz popularniejszą atrakcją turystyczną Krakowa jest Zakrzówek. To miejsce dawnego kamieniołomu, który został zalany tworząc piękny zbiornik wodny. Można tam wykupić lekcje nurkowania lub po prostu przyjść i delektować się cudownymi widokami.

Wiele możliwości

Kraków ma bardzo wiele do zaoferowania dla rodzin z dziećmi, a doskonale funkcjonująca komunikacja miejska i punkty informacyjne pozwalają szybko organizować sobie czas i bez problemu podróżować po całym mieście. Sieć wysokiej jakości hoteli, gastronomia na najwyższym poziomie i niezwykła atmosfera starego miasta, to coś co zachwyca ludzi w każdym wieku. Weekend z dziećmi w dawnej stolicy Polski to niezapomniane chwile.