Wyprawa na Morskie Oko – jak się przygotować?

Wyprawa na Morskie Oko

Morskie Oko to jeden z najbardziej charakterystycznych punktów w Tatrach. Położone bezpośrednio w górach jezioro każdego roku przyciąga tłumy turystów, którzy pragną podziwiać malownicze widoki. Kluczem do czerpania maksymalnej satysfakcji z wyjazdu jest jednak właściwe przygotowanie. Przedstawiamy o czym pamiętać przy wyprawie na Morskie Oko.

Ustalenie trasy

W pierwszej kolejności należy ustalić trasę wejścia. Na Morskie Oko prowadzi wiele malowniczych szlaków, które różnią się stopniem trudności i długością. Najlepiej sprawdzić na mapie dostępne opcje i w ten sposób wybrać najbardziej optymalne rozwiązanie. Warto znać własne możliwości i wybrać taką trasę, która będzie możliwa do pokonania w komfortowy sposób. Dzięki temu wejście nie będzie związane z bardzo dużymi wyrzeczeniami i przebiegnie sprawnie.

Odpowiedni ubiór i prowiant

Bez względu na wybraną trasę nie można zapomnieć o odpowiednim ubiorze. Warto postawić na wygodne buty trekkingowe oraz odzież wierzchnią dostosowaną do warunków pogodowych. W górach pogoda może zmieniać się bardzo dynamicznie, a zatem zawsze warto posiadać przy sobie odzież na ewentualność nagłego ochłodzenia. Przydatne mogą być również peleryny przeciwdeszczowe, gdyby nagle miało się rozpadać. W sezonie zimowym warto także zaopatrzyć się w raki, które ułatwią wchodzenie po oblodzonych szlakach.

Nawet w przypadku wybrania krótkiej trasy nie można zapomnieć o prowiancie. Butelka z wodą i gotowe przekąski przydadzą się zwłaszcza wtedy, gdy trasa się wydłuży.

Przygotowanie się na powrót

Wybierając się na Morskie Oko warto także już wcześniej zaplanować czas po powrocie. Doskonałym pomysłem może być udanie się do restauracji od razu po zejściu. Możliwość skosztowania smacznych potraw po trekkingu zdecydowanie poprawi nastrój i będzie nagrodą za udaną wyprawę. Najlepiej już wcześniej zarezerwować stolik, aby mieć pewność, że po powrocie będzie można zająć miejsce. Wybierając restauracje w Zakopanem najlepiej postawić na miejsca cieszące się dobrymi opiniami i serwujące tradycyjne dania. Gwarantuje to znakomity smak i wysokiej jakości obsługę.

Wyprawa na Morskie Oko może być komfortowa

Właściwe przygotowanie sprawia, że wyprawa w góry będzie bardzo komfortowa. Wędrówka przebiegnie sprawnie i zwiedzający nie zostaną niczym zaskoczeni. Tym samym możliwe będzie długie wspominanie pobytu na szlaku. Turyści będą mogli w pełni skupić się na podziwianiu malowniczych krajobrazów i bliskości natury. Wyprawa stanie się możliwa zarówno dla młodszych, jak i starszych osób.

Materiał zewnętrzny