Jak przygotować się do pieszej wycieczki

jak przygotować się do pieszej wycieczki

Piesze wycieczki zyskują co raz większą popularność jako atrakcyjna forma turystyki. Często na poboczach lokalnych dróg możemy spotkać osoby z plecakami i kijkami, które pokonują wiele kilometrów. To niewątpliwie forma turystyki, która wymaga wiele samozaparcia. Piesze pokonywanie kilometrów wymaga również niezłej kondycji fizycznej. Szczególnie samotne piesze wędrowanie może być niezwykle ciekawym sposobem na spędzenie wolnego czasu. Zanim jednak zdecydujemy się na taki sposób wędrowania warto się odpowiednio do tego przygotować. Dzięki temu nie będziemy narażeni na jakieś przykre niespodzianki po drodze. Więc jak przygotować się o pieszej wycieczki?

Jak przygotować się do pieszej wycieczki?

jak przygotować się do pieszej wycieczkiZastanówmy się jak przygotować się do pieszej wędrówki, aby czerpać jak największą przyjemność z tej formy spędzania wolnego czasu. Przede wszystkim powinniśmy w pierwszej kolejności wyznaczyć sobie najbardziej optymalną trasę, która będzie odpowiednia dla stanu naszej kondycji fizycznej. Musimy dokładnie wiedzieć czy zamierzamy wędrować po terenie raczej płaskich, czyt też będziemy musieli zmagać się z wzniesieniami. Planując trasę ustalmy też ile kilometrów dziennie jesteśmy w stanie przejść. Trzeba tak rozplanować trasę, aby kończyć ją w miejsce noclegu. Warto również aby byłą to trasa atrakcyjna ze względu na krajobrazy, jak i zabytki. Dlatego warto korzystać z różnego rodzaju przewodników, a także planować trasę z uwzględnieniem istniejących pieszych szlaków turystycznych.

Zadbaj o odpowiednie obuwie

Jeśli chcemy pokonywać pieszo wiele kilometrów to powinniśmy zadbać o odpowiednie obuwie. Najlepiej jest zaopatrzyć się w wysokiej jakości buty trekkingowe. To obuwie wygodne, a jednocześnie bardzo solidne. Dzięki niemu nasze stopy będą miały komfortowe warunki. Nie oznacza to jednak, ze jest to jedyne wyjście z sytuacji. Jeśli wędrujemy po terenie płaskim, to w zasadzie nic nie stoi na przeszkodzie, aby założyć sandały. Dobrze jeśli mają one zasłonięty czubek. Wówczas nie wpadną nam pod stopę małe kamyczki, co może być bardzo dokuczliwe.

Plecak, odzież i kijki

Oczywiście warto zaopatrzyć się odpowiednią odzież turystyczną. Warto mieć na sobie odzież lekką i oddychającą. Zawsze miejmy też przy sobie coś, co pozwoli nam przetrwać zmianę pogody. W tym wypadku peleryna przeciwdeszczowa będzie nieodzowna. Warto również zakupić duży i wygodny plecak. Również dobrze, aby był on nieprzemakalny. Oczywiście dobrą opcją na piesze wędrówki są również kijki. Choć niektórzy uznają je za zbyteczny gadżet, to jednak wydaje się, że kijki znacznie ułatwiają utrzymanie odpowiedniego tempa marszu. Po za tym pokonywanie wielu kilometrów z kijkami jest znacznie łatwiejsze. Poza tym nie zapomnijmy o zabraniu aktualnej i dokładnej mapy. Bateria w telefonie może nam bowiem nie wytrzymać nim dotrzemy do miejsca noclegowego. Warto więc odpowiednio się zabezpieczyć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *