Strona główna
Turystyka
Tutaj jesteś
Turystyka Dlaczego warto pojechać do Paryża

Dlaczego warto pojechać do Paryża?

Data publikacji 29 czerwca 2019


Szukasz pomysłu na weekendową wycieczkę? Ciekawą opcją może być choćby Paryż. Niewątpliwie jest miasto interesujące pod każdym względem. Stolica Francji to miasto gdzie historię czuć niemalże na każdym kroku. Znajdziemy tutaj mnóstwo zabytków i innych atrakcji. Dla każdego wykształconego Europejczyka odwiedziny Paryża powinny być wręcz obowiązkiem. Nie bez powodu mówi się o Paryżu jako stolicy europejskiej kultury. Warto więc dowiedzieć się dlaczego właśnie tak jest. Dlaczego warto pojechać do Paryża? O tym postaramy się opowiedzieć w poniższym artykule.

Dlaczego warto pojechać do Paryża?

Dlaczego warto pojechać do ParyżaKażdy z nas bez wątpienia ma przed oczyma płonący dach katedry Notre Damme w Paryżu. Jeszcze nie tak dawno temu przecież doszło to wielkiego pożaru tego niewątpliwie jednego z najsłynniejszych na świecie zabytków Paryża. Jak wielkie straty katedra poniosła, aż ciężko sobie uzmysłowić. To było jedno z najpopularniejszych miejsc na mapie turystycznej Paryża. Niestety w wyniku tego wydarzenia, teraz w zasadzie katedra nie jest dostępna dla turystów. Mimo wszystko i tak warto udać się w jej pobliże, być choć w zewnątrz zachwycić się tą wspaniałą budowlą. Ciężko powiedzieć kiedy dach zostanie odbudowany, i czy konstrukcja samej katedry przetrwa. Choć buńczuczne zapowiedzi prezydenta Francji Emanuaela Macrona mówią o jakichś 5 latach na odbudowę, to jednak eksperci studzą głowy i przypominają, że pośpiech przy takich pracach, może skończyć się jeszcze gorzej. Dlatego z pewnością jeszcze sporo czasu będziemy musieli odczekać, aby znów móc podziwiać wnętrze tego wspaniałego zabytku.

Wieża Eifla

Oczywiście Paryż najbardziej kojarzy się w Wieżą Eiffla, która zdecydowanie góruje nad krajobrazem miasta. To niewątpliwie spora atrakcja móc z jej perspektywy podziwiać rozległość stolicy Francji. Symbol Paryża niewątpliwie wart jest tego, aby go zobaczyć bliska. Konstrukcja ta została wzniesiona w roku 1889 z okazji Wystawy Światowej. Można więc stąd wywnioskować, że stosunkowo szybko wieża wtopiła się w tkankę miejską Paryża i wyrosła na prawdziwy symbol tego miasta.

Co jeszcze można zobaczyć w Paryżu?

Przebywając w Paryżu zdecydowanie powinniśmy również zobaczyć Łuk Triumfalny. Ten monument powstał w celu upamiętnienia wielkich zwycięstw Francuzów pod wodzą jednego najwybitniejszych wodzów czyli Napoleona Bonaparte. Ciekawym i wartym zobaczenia miejscem jest również naszym zdaniem choćby Bazylika Sacre Coeur czyli kościół neoromańsko-bizantyjski. Dla turystów z Polski ciekawym miejscem, które zdecydowanie powinni odwiedzić jest choćby Hotel Lambert, czyli pałac, który swego czasu był siedzibą paryskiej polonii. Naturalnie będąc w Paryżu koniecznie powinniśmy również zajrzeć do Luwru. To wspaniałe paryskie muzeum o niezwykle bogatych zbiorach. Może tam podziwiać choćby Mona Lisę czy Wenus z Milo.

Wynajem apartamentu pod Gubałówką

TravelNow

Nasi redaktorzy na TravelNow.pl to zgrany zespół pasjonatów podróży, którzy dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem z miłośnikami podróży. Każdy z naszych redaktorów jest zapalonym podróżnikiem, posiadającym bogate doświadczenie w odkrywaniu różnych zakątków świata. Nasz zespół skupia się na regularnym publikowaniu ciekawych artykułów związanych z turystyką, zawierających przydatne porady oraz opisy atrakcyjnych miejsc wartych odwiedzenia. Jesteśmy tutaj, aby inspirować naszych czytelników do planowania swoich podróży oraz pomagać im w odkrywaniu niezwykłych miejsc na całym świecie.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?