Strona główna
Rozrywka
Tutaj jesteś
Rozrywka

Basen w lecie to dobry pomysł?

Data publikacji 28 lutego 2020

Żar leje się z nieba. W lecie mamy więcej czasu, dni są dłuższe no i wakacje młodzieży, wysokie temperatury. Szukamy ochłody. Gdzie się udać. Nie wszystkie miejscowości, duże miasta, mają w pobliżu akweny wodne. Nie wszystkie mają blisko do morza, do jeziora czy zalewu.

Za to włodarze miast zadbali o budowę basenów

Trwają wakacje więc na basenach nie ma zajęć z wychowania fizycznego, dzieci ze szkoły nie okupują basenów. Ale czy basen to dobry pomysł? Na pewno jest tam ratownik, na basenie musi być. Na odkrytych, naturalnych zbiornikach wodnych nie zawsze. Jest mało chętnych do bycia ratownikiem. Ratownik to duża odpowiedzialność a mały zarobek. Dlatego brak ratowników.

Notuje się dużo utonięć tam gdzie brak ratownika

Ratownik jest deficytowym fachem. Lato trwa wiec jednak chcemy popływać. Idealny byłby basen odkryty. Gdzie będzie można i popływać, pod czujnym okiem ratownika, i popalać się. Trzeba przecież złapać witaminę D. Należy jednak pamiętać aby słońce dozować. Opalać się „z głową”. Zabezpieczyć kremami z filtrem UV. Nigdy nie skakać do basenu bez wcześniejszego schłodzenia. Idealnie jest, gdy wkoło basenu są huśtawki, zjeżdżalnie do wody, prysznice, aby można było się o schłodzić, czy spłukać pot. Częściej będziemy uczęszczać na basen, gdy zaopatrzony jest w małą gastronomię, gdzie można coś zjeść, kupić napoje chłodzące. Dłużej wtedy zostaniemy na basenie i miło spędzimy czas.

wypoczynek bez dzieci

TravelNow

Nasi redaktorzy na TravelNow.pl to zgrany zespół pasjonatów podróży, którzy dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem z miłośnikami podróży. Każdy z naszych redaktorów jest zapalonym podróżnikiem, posiadającym bogate doświadczenie w odkrywaniu różnych zakątków świata. Nasz zespół skupia się na regularnym publikowaniu ciekawych artykułów związanych z turystyką, zawierających przydatne porady oraz opisy atrakcyjnych miejsc wartych odwiedzenia. Jesteśmy tutaj, aby inspirować naszych czytelników do planowania swoich podróży oraz pomagać im w odkrywaniu niezwykłych miejsc na całym świecie.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?