Rwanda – co warto zobaczyć?

Rwanda to niewielkie państwo leżące w rejonie Wielkich Jezior Afrykańskich. Niewątpliwie pierwsze skojarzenie jakie mamy z tym krajem wiąże się z ludobójstwem dokonanym przez ludzi z plemienia Tutsi na Hutu w 1994 roku. Odwiedzając Rwandę nie może całkowicie odizolować się o tych tragicznych wydarzeń. Rany nadal się nie zabliźniły, a tę najświeższą historię czuć tutaj na każdym niemalże kroku. Dla podróżników z Europy kraj ten może być niezwykle interesującym celem podróży.

Rwanda – co warto zobaczyć?

Rwanda - co warto zobaczyć?Co więc ciekawego można zobaczyć w Rwandzie? Przed wszystkim warto wspomnieć o wspaniałych krajobrazach. Wynikają one z bardzo atrakcyjnego położenia tego kraju. A mianowicie Rwanda położenia jest nad brzegiem majestatycznego Jeziora Kiwu. Do tego Rwanda jest zdecydowanie krajem górzystym. Ściśnięta jest pomiędzy Demokratyczną Republiką Konga i Tanzanią. Dodatkowo graniczy również z Ugandą od północy i z Burundi od południa. A atrakcji naturalnych warto również wymienić w tym wypadku wulkan Karisimby, który wznosi się na wysokość ponad 4500 m.n.p.m. Rwanda zdecydowanie obfituje w lasy deszczowe. Na jej terenie znajdziemy rozległy Park Narodowy Akagera, a także Park Narodowy Wulkanów. Zarówno jeden, jak i drugi stanowią nie lada atrakcję turystyczną tego kraju. Zdecydowanie przebywając w tym kraju, koniecznie należy zobaczyć parki narodowe.

Kigali – stolica Rwandy

Przebywając w Rwandzie nie możemy oczywiście pominąć stolicy tego kraju. Jeszcze do niedawna miasto to było bardzo niebezpieczne, szczególnie dla białych turystów. Jednak wiele się zmieniło i dziś możemy bez większych obaw odwiedzić Kigali. Co ciekawe w mieście postało wiele biurowców i dalszym ciągu stawiane są nowe. W stolicy Rwandy zdecydowanie warto zobaczyć monumentalny pomnik poświęcony ofiarom rzezi z 1994 – Pomnik Ludobójstwa.

Jezioro Kiwu

Niewątpliwą atrakcją Rwandy jest również Jezioro Kiwu. Zdecydowanie można tutaj zachwycić się wspaniałymi widokami. Z jeziorem tym wiąże się pewna ciekawostka. Otóż według niektórych specjalistów jezioro to może w przyszłości wybuchnąć. Może nam się to wydawać co najmniej abstrakcyjne, ale takie są fakty. Otóż pod dnem jeziora gromadzi się metan, wyniku wulkanicznej aktywności skorupy ziemskiej. Oczywiście taki scenariusz choć dramatyczny, to jednak jest bardzo odległy i z jego perspektywą będą musiały zmierzyć się przyszłe pokolenia Rwandyjczyków.

Co warto wiedzieć przed wyjazdem do Rwandy?

Jeśli zdecydujesz się wyjechać do Rwandy, to musisz wiedzieć, że przede wszystkim warto zaszczepić się na pewne choroby, które można tam złapać. Przede wszystkim obowiązkiem jest zaszczepienie się przeciwko żółtej febrze. Inne choroby, które nam grożą to dur brzuszny, błonica, czy też wścieklizna. Na te choroby też powinniśmy się zaszczepić. Nie powinniśmy tego zlekceważyć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *