Gniezno: co warto tutaj zobaczyć?

Gniezno jest miastem bardzo chętnie odwiedzanym i przez miłośników historii, i przez tych, którzy interesują się sztuką sakralną. Dlaczego w trakcie krajoznawczej wycieczki po Wielkopolsce warto odwiedzić ten ośrodek miejski?

Jakie atrakcje przyciągają tutaj turystów z odległych zakątków Polski?

Powodów, dla których warto zwiedzić Gniezno, jest sporo. To miasto przyciąga zarówno ciekawa historią, jak i wspaniałymi budowlami, obok których nie można przejść obojętnie. Zwiedzanie Gniezna najlepiej zacząć od spaceru po Wzgórzu Lecha, na terenie którego w X wieku zaczęło się rozwijać państwo Polan. Jest to miejsce ważne i dla osób, które chcą odwiedzić miejsca będące świadkiem ważnych wydarzeń historycznych, jak i dla tych, którzy chcą się nacieszyć widokiem niezwykłych zabytków.

Wiele zabytków

Na Wzgórzu Lecha czeka wiele cennych zabytków, w tym jedna z najsłynniejszych świątyń w Polsce. Znana ze słynnych Drzwi Gnieźnieńskich oraz grobu św. Wojciecha, jest jednym z obowiązkowych punktów w programie każdej wycieczki po Wielkopolsce. Gniezno może się też pochwalić malowniczym rynkiem, w rejonie którego wciąż można zobaczyć sporo ciekawych zabytków, oraz placówkami muzealnymi, do których warto zajrzeć. Dla miłośników sztuki sakralnej nie lada gratką będzie Muzeum Archidiecezjalne, z kolei dla tych, którzy chcą poszerzyć swą wiedzę na temat historii, ciekawym miejscem będzie Muzeum Początków Państwa Polskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *