Sprzęt na wyprawy rowerowe

sprzęt na wyprawy rowerowe

Chciałbyś zacząć profesjonalne uprawiać turystykę rowerową? Na początek musisz wiedzieć jakie sprzętu używać na dalekie podróże. Ma to niebagatelne znaczenie dla powodzenia każdej wyprawy. Kiepska jakość roweru, czy też sprzętu bagażowego może całkowicie zniweczyć nasze plany. Dlatego warto wiedzieć jaki sprzęt na wyprawy rowerowe będzie najbardziej odpowiedni.

Sprzęt na wyprawy rowerowe

Co ma dokładnie mamy na myśli mówiąc o sprzęcie rowerowym? Oprócz rzecz jasna samego roweru musimy również omówić sprzęt bagażowy, a na dodatek warto również wspomnieć o odpowiedniej odzieży i sprzęcie biwakowym. Oczywiście nie każdy turysta rowerowy będzie spał pod namiotem, jedna na potrzeby tego artykułu również o takiej alternatywie wspomnimy. Nie da się zaprzeczyć, że zdecydowanie wybór odpowiedniego roweru jest najważniejszy. Zatem jaki rower będzie najlepszą opcją na długie wyprawy rowerowe?

Jak wybrać odpowiedni rower turystyczny?

sprzęt na wyprawy rowerowePrzede wszystkim musimy sobie uzmysłowić, że na wyprawy rowerowe nadają się tylko rowery turystyczne inaczej nazywane też rowerami trekingowymi. Jeśli wybierzemy się w podróż rowerem górskim, szosowym lub miejskim, to będzie to podróż krótka i nieudana. Rowery turystyczne są wygodne i wytrzymałe. Posiadają cały potrzebny osprzęt jak oświetlenie, bagażniki, a także błotniki. Montowane są w nich zazwyczaj koła 28 calowe, z odpowiednio dobranym bieżnikiem opony. Dlatego można nim pokonywać dalekie odległości, bez nadmiernego zmęczenia. Na długie trasy powinniśmy pomyśleć o wyborze sprzętu markowego, który da nam gwarancję bezawaryjnego działania.

Sprzęt bagażowy

Bardzo ważny w przypadku długich wypraw jest również odpowiedni sprzęt bagażowy. Samym bagażnikiem raczej nie powinniśmy się martwić. Jeśli kupiliśmy już rower turystyczny, to już z zamontowanym bagażnikiem. Natomiast warto zastanowić się jakie sakwy kupić na wyprawę. Przede wszystkim poszukajmy sakw, które są wodoszczelne. Warto również wybrać sakwy zamykane na zatrzask. Zamki mogę bowiem być bardzo awaryjne. Sakwy powinny być również wykonane z mocnych materiałów. Wszak będą schronić nasz bagaż przez czynnikami atmosferycznymi. Jeśli zabieramy ze sobą sporo bagażu warto również pomyśleć o sakwach przednich. Dodatkowo warto również zamontować na kierownicy dodatkową sakwę, w której zmieścimy podręczny bagaż. Zdecydowanie odradzamy zabieranie ze sobą plecaków. Są one dla rowerzysty bardo niepraktyczne. Nie dość, że zbyt wielu rzeczy w nich nie zmieścimy, to są również bardzo niewygodne podczas jazdy.

Odzież i sprzęt noclegowy

W przypadku odzieży powinniśmy pamiętać, aby na wyprawę zabrać garderobą na każdą możliwą pogodę. Warto mieć coś lekkiego, ale również kurtka i płaszcz przeciwdeszczowy z pewnością się przydadzą. Oczyścicie powinniśmy wybierać odzież rowerową, oddychającą, dzięki czemu podroż przebiegnie nam w komfortowych warunkach. W przypadku namiotu najlepiej postawić na modele nieprzemakające i możliwe najbardziej kompaktowe, aby znaczącą nie zwiększać masy naszego bagażu. Nie zapomnijmy również o karimacie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *