Czy warto jechać do Wietnamu

Czy warto jechać do Wietnamu

Polscy turyści co raz częściej obierają mniej oczywiste kierunki dla swoich zagranicznych podróży. Paryż, Rzym czy Madryt nie stanowią już dla nas wielkiej atrakcji. Chcemy zwiedzić coś zupełnie nowego i pojechać znacznie dalej. Dlatego Polacy chętnie lecą na Kubę, do Indii, czy też do Tajlandii. Niektórzy próbują jeszcze bardziej urozmaicić swoją podróż i wyjeżdżają do krajów bardzo rzadko przez Polaków odwiedzanych. Taka terra incognita dla polskich turystów to choćby Wietnam. Nazwa tego kraju kojarzy nam się zapewne ze słynną wojną, która wdarła się do naszej świadomości za pośrednictwem amerykańskiej kinematografii, ale w zasadzie żadne inne skojarzenia nie przyjdą nam do głowy. A jest to kraj, który może pochwalić się wieloma ciekawymi atrakcjami. Czy warto jechać do Wietnamu? Absolutnie tak!

Czy warto jechać do Wietnamu?

Czy warto jechać do WietnamuWietnam to państwo znajdujące się we wschodniej części Półwyspu Indochińskiego. Mieszka tam pona 90 milionów osób. Kraj jest rozciągnięty południkowo, dlatego też przemierzać go z południa na północ, lub odwrotnie, będziemy zmieniać strefy klimatyczne. Wietnam dla turystów z Europy może być nie lada atrakcją. Co można zobaczyć w Wietnamie?

Dla podróżników ceniących sobie kontakt z naturą nie lada atrakcją może być choćby delta Mekongu, największej rzeki całych Indochin. To niewątpliwie atrakcyjny rejon, głównie ze względu na walory środowiska naturalnego. Nad samą rzekę znajdziemy wiele małych miejscowości, gdzie ludzie żyją jeszcze w całkiem tradycyjny sposób i prowadzą uprawy. Warto tutaj zajrzeć, albowiem mamy możliwość obcować wiejskim życiem w Wietnamie. Co ważne – najlepiej taką podróż odbyć na własną rękę. Sami zdecydowanie zobaczymy więcej i będziemy bardziej mobilny niż w wypadku, gdybyśmy korzystali z usług biura podróży.

Ho Hi Minch

Jeśli jednak wiejskie i naturalne klimaty nas znudzą to możemy zobaczyć jak Wietnamczycy żyją w miastach. Warto odwiedzić wówczas Ho Hi Minch. To dawna stolica Wietnamu Południowego. Zdecydowanie bardziej jest również znana świecie pod swoją starą nazwą – Sajgon. Oczywiście słowo to kojarzy nam się z nieporządkiem i bałaganem. I faktycznie jeśli znajdizemy się na sajgońskiej ulicy to możemy doznać niemałego szoku. Poruszanie się po tym miejście może być nie lada wyzwanie. Natłok pieszych, rowerów, samochodów i skuterów, do tego dość swobodnie przestrzegane zasady ruchu mogą nas zniechęcić. Jednak miasto to ma wiele do zaoferowania i warto spędzić tutaj choć kilka dni. Z pewnoscią nie będziecie zawiedzeni.

Hanoi – stolica Wietnamu

Zdecydowanie warto również odwiedzić aktualną stolicę Wietnamu, czyli miasto Hanoi. Co ciekawego możemy tutaj zobaczyć? Przede wszystkim warto odwiedzić Świątynię Literatury, czy tez Cytadelę Cesarką w Hanoi. W dalszej kolejności nie powinniśmy również pominąć Mauzoleum Ho Hi Mincha, a także Teatr Kukiełek Thang Long.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *