Jak wybrać lodówkę kempingową?

Lodówka kempingowa - jaką wybrać? Poradnik

Kempingi to coraz bardziej popularny sposób spędzania wolnego czasu. Coraz więcej osób z roku na rok pozostawia tętniące życiem miasta, by udać się na wypoczynek na łonie przyrody. Dla wielu osób, zwłaszcza podczas długich wakacji w dziczy, problemem pozostaje długie przechowywanie jedzenia. A przecież zatrucia pokarmowe nie są problemem, który można bagatelizować.

Jak wybrać lodówkę kempingową?

Lodówka kempingowa to sposób na to, by jedzenie pozostało świeże nawet w największej dziczy. W sklepach znaleźć można wiele urządzeń tego rodzaju, które różnią się od siebie zarówno wyglądem, jak i wielkością, sposobem działania oraz ceną. Lodówki kempingowe dobrać należy w zależności od potrzeb – niektórzy będą jej potrzebowali jedynie do schładzania napojów, inni z kolei będą mieli o wiele większe potrzeby. Przede wszystkim, należy jasno określić swoje potrzeby i wymagania oraz budżet cenowy. To od nich zależy bowiem, jaki model lodówki należy finalnie wybrać. Jeśli chodzi o zasilanie lodówki turystycznej, to jest ono kwestią, jaka spędza sen z powiek początkującym turystom. Na szczęście, opcji jest bardzo wiele.

Do najpopularniejszych lodówek należą te zasilane z gniazdka samochodowego. Pobierają one energię z akumulatora auta, przy czym zużywają jej naprawdę niewiele. Dodatkową opcją są lodówki kempingowe zasilane przez prąd sieciowy – standardowe gniazdko. Używa się ich zazwyczaj w przyczepach kempingowych, czyli wszędzie tam, gdzie jest możliwość dostępu do sieci elektrycznej. Oczywiście, nic nie stoi na przeszkodzie, by na potrzeby wypoczynku zaopatrzyć się w agregat prądotwórczy. W tym przypadku jednak trzeba doliczyć koszty paliwa, jakie zużywa takie urządzenie. Kolejnym rozwiązaniem są lodówki zasilane gazem – te jednak są znacznie mniej popularne.

Jaka wielkość lodówki jest optymalna?

Wielkość lodówki kempingowej jest tak naprawdę kwestią mocno indywidualną. Wszystko zależy od potrzeb. Jak już wspomniano, niektórzy w lodówce przechowują jedynie schłodzone napoje, a inni cały zakupiony prowiant. Na szczęście, jeśli chodzi o wielkość lodówek, w sklepach panuje ogromny wybór. Klienci znaleźć mogą zarówno lodówki o pojemności kilkunastu litrów, jak i te mieszczące ich kilkadziesiąt – warto sprawdzić aktualną ofertę lodówek Alpicool. Trzeba tylko pamiętać o tym, że im większa lodówka kempingowa, tym więcej energii elektrycznej potrzebne będzie do jej schłodzenia. Także trzeba realnie oszacować swoje potrzeby, gdyż kupowanie zbyt dużej lodówki na zapas jest zupełnie niepotrzebne.

Jeśli chodzi o dodatkowe funkcje lodówek kempingowych, to z pewnością warto wspomnieć o dwustronnie otwieranych drzwiach. Są one sporym ułatwieniem, gdy z urządzenia korzysta większa liczba osób – wtedy każda z nich ma zapewniony wygodny dostęp do wnętrza lodówki. Dodatkowo, ale tutaj już mowa o drogich i bardziej zaawansowanych modelach – super ciekawą funkcją jest wbudowana kostkarka oraz pojemnik na lód. Ma to znaczenie podczas wakacji w upalnym regionie, gdzie lemoniada z lodem pomoże walczyć z uciążliwym upałem.

Podsumowując, lodówki kempingowe to urządzenia wręcz niezbędne podczas wypoczynku na łonie natury. Decydując się na kupno lodówki, koniecznie trzeba porównać ze sobą parametry poszczególnych modeli i wybrać taki, który najlepiej odpowiada potrzebom i oczekiwaniom. Jeśli chodzi o ceny lodówek, to najprostsze modele wcale nie zrujnują budżetu, podczas gdy te nieco bardziej zaawansowane technicznie będą bez porównania droższe. Bez wątpienia jest to jednak wydatek, jaki warto uwzględnić podczas planowania wakacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *