Lato to idealny czas na skok w tandemie. Zapisz się już teraz!

Skakanie ze spadochronem to Twoje marzenie? Pomyśl o jego realizacji tego lata! Skorzystaj z oferty skoków spadochronowych w tandemie i zobacz świat z niecodziennej perspektywy!

Czym jest skok spadochronowy tandemowy?

Wiele osób kojarzy skoki spadochronowe z koniecznością zapisania się na specjalne szkolenie. Jedna w rzeczywistości nie jest ono konieczne wtedy, gdy skorzysta się ze skoków tandemowych.

Tandemowe skoki spadochronowe, nazywane również skokami zapoznawczymi, polegają na wykonaniu skoku razem z instruktorem spadochroniarstwa. Wtedy pasażer skoku, który nie musi mieć przygotowania w tym obszarze, jest połączony z instruktorem specjalną uprzężą.

Skoki spadochronowe w tandemie są dzięki temu bardzo dobrym wyborem dla osób, które chciałyby zobaczyć, jak wygląda skok i lot. Nie muszą one jednocześnie uczestniczyć w drogich i długich szkoleniach spadochroniarskich.

Gdzie organizowane są spadochronowe skoki w tandemie?

Tandemowe skoki są dzisiaj bardzo popularne i decyduje się na nie wiele osób. Są one wobec tego dostępne w wielu lokalizacjach na terenie całego kraju.

Można między innymi zapisać się na tandemowe skoki spadochronowe w Toruniu, Bydgoszczy, Poznaniu, Wrocławiu, na Śląsku, nad Bałtykiem, a to jedynie parę lokalizacji, w których są one dostępne.

Z adresami ośrodków spadochroniarskich, które organizują skoki tandemowe, można zapoznać się w internecie. Aby zapisać się na skok na wybrany termin, wystarczy wypełnić dostępny online formularz.

Jak odbywają się tandemowe skoki ze spadochronem?

Skok spadochronowy w tandemie jest prowadzony razem z instruktorem i w jego trakcie stosowane są odpowiednie sprzęty – wspomniana już uprzęż oraz dodatkowo spadochron tandemowy, który przeznaczony jest dla dwóch osób jednocześnie.

Warto pamiętać o tym, by do skoku włożyć sportowe, wygodne ubrania i sznurowane obuwie. Należy również spiąć długie włosy i zdjąć biżuterię.

Po przybyciu do ośrodka spadochroniarskiego uczestnik lotu bierze udział w przygotowaniach, które obejmują krótki instruktaż, odebranie wyposażenia (kombinezon, gogle) i podpisanie odpowiednich dokumentów.

Następnie osoby, które były zapisane na konkretną godzinę skoku, wchodzą do samolotu razem ze swoimi instruktorami. Samolot unosi się na poziom 3000 metrów albo 4000 metrów i z tych wysokości prowadzone są skoki.

Bezpośrednio po wyskoku z samolotu instruktor nie otwiera jeszcze spadochronu. Przez czas od 30 do 60 sekund, zależnie od wysokości skoku, ma miejsce swobodne spadanie, czyli lot bez ograniczeń z prędkością dochodzącą nawet do 200 km/h. Jest to najbardziej ekscytujący i podnoszący adrenalinę moment wydarzenia.

Po tym czasie następuje otwarcie spadochronu tandemowego i uczestnicy lotu mogą spokojnie opadać w kierunku lądowiska.

Lądowanie przy skoku spadochronowym w tandemie nie jest ryzykowne. Nad jego bezpieczeństwem cały czas czuwa instruktor spadochroniarstwa, który bezpiecznie sprowadza siebie i swojego pasażera na ziemię.

Jaka jest cena skoku spadochronowego w tandemie?

Ceny skoków tandemowych nie są wysokie i na tego typu rozrywkę wcale nie trzeba przeznaczać sporej sumy. Najczęściej koszt skoku to około 800 złotych, przy czym można też wykupić skoki z wideorejestracją w nieco wyższej cenie.

Więcej informacji dotyczących oferty ośrodków spadochroniarskich można znaleźć na ich stronach internetowych, gdzie dostępne są również aktualne cenniki. Można także zapoznać się tam z dostępnymi wariantami skoków oraz wykonać rezerwację na odpowiedni termin. Skok można też zakupić jako voucher na prezent.