Strona główna
Samoloty
Tutaj jesteś
Samoloty Linie lotnicze Smartwings

Na wakacje samolotem czy samochodem? Linie lotnicze Smartwings

Data publikacji 11 czerwca 2019


Jedną z najważniejszych decyzji, jaką musimy podjąć przez każdym wakacyjnym wyjazdem, jest wybór odpowiedniego środka transportu. W dzisiejszych czasach możliwości w tym względzie są niemal nieograniczone, jednak do najchętniej wybieranych środków lokomocji należą niezmienne samoloty i samochody. Każde z tych rozwiązań ma swoje wady i zalety, z którymi z pewnością warto się zapoznać przed podjęciem konkretnej decyzji.

Na wakacje samochodem!

Za wyborem samochodu przemawia przede wszystkim możliwość zabrania ze sobą niemal nieograniczonej wielkości bagażu. To bardzo wygodne, zwłaszcza jeśli podróżujemy z dziećmi, wyjeżdżamy do innej strefy klimatycznej albo po prostu nie umiemy dobrze się pakować.

Sama jazda samochodem na długich dystansach to w wielu przypadkach sama w sobie fantastyczna przygoda. Jadąc, możemy odwiedzić dodatkowe ciekawe miejsca, które napotkamy na swojej trasie i poznać wielu fantastycznych ludzi. Tylko od nas zależy, gdzie i kiedy się zatrzymamy i jak długie będą poszczególne postoje.

Wady podróżowania samochodem

Wady podróżowania samochodemNie da się jednak ukryć, że podróżowanie samochodem niesie za sobą również pewne niedogodności. Przede wszystkim należy liczyć się z tym, że dotarcie do miejsca docelowego zajmie nam o wiele więcej czasu niż w przypadku samolotu. Gdy w grę wchodzą wyjazdy na odległości rzędu tysięcy kilometrów, samolot będzie zdecydowanie szybszą opcją. W trakcie podróży samochodem może przydarzyć się nam również jakaś niespodziewana awaria albo ogromny zator na drodze, które dodatkowo wydłużą czas przejazdu i to nawet o kilkanaście godzin.

Poza tym powinniśmy liczyć się z tym, że nie w każde miejsce możemy dojechać samochodem. W przypadku niektórych niewielkich wysepek samolot to jedyny sposób na dotarcie do nich.

Podróż samolotem – Linie lotnicze Smartwings

Wybierając samolot, na przykład linie lotnicze Smartwings, nie musimy martwić się o kierowcę. Wsiadamy do samolotu i wysiadamy na wybranym lotnisku. Po drodze możemy spać, oglądać filmy albo po prostu wypoczywać. W przypadku samochodu nie mamy niestety takiego komfortu. Przynajmniej jedna osoba musi być cały czas skupiona i wypoczęta, aby móc prowadzić auto i zapewnić bezpieczeństwo jego pasażerom. Nie wszyscy lubią też jeździć samochodem w obcych krajach. Tam gdzie przepisy ruchu drogowego i zachowania tubylców na drodze potrafią być naprawdę zaskakujące.

Ostateczny wybór między samochodem i samolotem to w każdym przypadku kwestia indywidualnych preferencji. Zanim jednak zdecydujemy się ostatecznie na którąkolwiek z tych opcji, powinniśmy rozważyć wszystkie za i przeciw, uwzględniając przy tym cel naszej podróży i jej długość, wielkość bagażu, który chcielibyśmy ze sobą zabrać, miejsca, które chcielibyśmy odwiedzić po drodze, a przede wszystkim budżet, który możemy przeznaczyć na swoje wakacyjne wojaże.

Wynajem apartamentu pod Gubałówką

TravelNow

Nasi redaktorzy na TravelNow.pl to zgrany zespół pasjonatów podróży, którzy dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem z miłośnikami podróży. Każdy z naszych redaktorów jest zapalonym podróżnikiem, posiadającym bogate doświadczenie w odkrywaniu różnych zakątków świata. Nasz zespół skupia się na regularnym publikowaniu ciekawych artykułów związanych z turystyką, zawierających przydatne porady oraz opisy atrakcyjnych miejsc wartych odwiedzenia. Jesteśmy tutaj, aby inspirować naszych czytelników do planowania swoich podróży oraz pomagać im w odkrywaniu niezwykłych miejsc na całym świecie.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?