Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś
Lifestyle Odwiedź Łódź

Odwiedź Łódź

Data publikacji 23 stycznia 2023


Co przyciąga do Łodzi? Dogodny dojazd z wielu części Polski? A może słynna fabrykancka i przemysłowa historia miasta? Czy może liczne koncerty czy mecze, które odbywają się w ogromnej hali sportowej? 

Ostatnio znów stało się bardzo głośno o Łodzi. Miasto dobrze wykorzystało modę na rodzinne spędzanie czasu i zainwestowało ogromne środki w rozwój łódzkiego zoo. Kto widział wcześniej, jak ono wyglądało, ten wie, że była to archaiczna atrakcja z małymi wybiegami i nielicznymi zwierzętami. Ale powstało Orientarium. 

To właśnie ten nowoczesny budynek w zoo w Łodzi stoi za ostatnim sukcesem miasta. Dziesiątki tysięcy turystów przyjechał, aby zobaczyć tę najnowszą atrakcję. A jest na co popatrzeć!! Ogromne wybiegi ze zwierzętami, basen z rekinami, a pod nim tunel.  To robi wrażenie.

Ale oczywiście Łódź to nie tylko nowoczesne zoo. Gdy zdecydujesz się przyjechać do Łodzi, do zwiedzenia jest tu dużo więcej i jeden dzień z pewnością na to nie wystarczy. Całe szczęście równie bogata jest baza noclegowa.

Zatrzymaj się w Łodzi na dłużej

Nocleg w Łodzi warto planować z wyprzedzeniem. Choć hoteli czy apartamentów jest tu sporo, to jednak duża ilość turystów sprawia, że najlepsze lokalizacje regularnie są zarezerwowane. 

Na co zwrócić uwagę wybierając nocleg? Przede wszystkim na lokalizację. Nie oszukujmy się, jak na polskie warunki Łódź to bardzo duże miasto. I bardzo rozległe! Choć w mieście działa wiele linii autobusowych i tramwajowych, a także łódzka kolej miejsko-podmiejska, to jednak najlepszym rozwiązaniem jest nocowanie gdzieś w pobliżu centrum. Dla tych, którzy nie znają miasta – można przyjąć, że centralną oś stanowi słynna ulica Piotrkowska. To z niej najłatwiej jest dotrzeć na przykład na Księży Młyn, do Atlas Areny czy do Manufaktury.

Co zobaczyć w Łodzi

Piekielnie trudno byłoby stworzyć ranking 5 najważniejszych miejsc, które trzeba zobaczyć w Łodzi, tym bardziej, jeśli na zwiedzanie mamy tylko weekend. Samo przejście się po całej Piotrkowskiej i zatrzymanie się przy kamienicach czy pofabrykanckich pałacach zajmie kilka godzin. A to tylko jedna ulica!

Warto zajrzeć na wspomniany Księży Młyn – zabytkową dzielnicę, która, miejmy nadzieję, wkrótce pojawi się na liście dziedzictwa UNESCO. Stamtąd już blisko do łódzkiej szkoły filmowej, parku Źródliska i Palmiarni.

A jeśli o roślinności mowa, to na spacer poleca się Las Łagiewnicki i Arturówek. Leżący w północnej części miasta kompleks to znakomite miejsce do wypoczynku. Równie ciekawy jest ogromny park im. Piłsudskiego leżący bardzo blisko centrum. To na jego terenie znajduje się zoo oraz aquapark, a tuż obok zabytkowy ogród botaniczny.

Łódź z pewnością cię zachwyci. To zupełnie inne miasto niż 20-30 lat temu. Ale o tym musisz przekonać się osobiście!

Wynajem apartamentu pod Gubałówką

TravelNow

Nasi redaktorzy na TravelNow.pl to zgrany zespół pasjonatów podróży, którzy dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem z miłośnikami podróży. Każdy z naszych redaktorów jest zapalonym podróżnikiem, posiadającym bogate doświadczenie w odkrywaniu różnych zakątków świata. Nasz zespół skupia się na regularnym publikowaniu ciekawych artykułów związanych z turystyką, zawierających przydatne porady oraz opisy atrakcyjnych miejsc wartych odwiedzenia. Jesteśmy tutaj, aby inspirować naszych czytelników do planowania swoich podróży oraz pomagać im w odkrywaniu niezwykłych miejsc na całym świecie.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?