Rozważnie wybieraj biuro podróży

Przy planowaniu urlopu zagranicznego często decydujemy się na skorzystanie z oferty biura podróży. Na rynku funkcjonuje wiele biur podróży, jedne mają długoletnie doświadczenie, inne biura podróży powstały niedawno. Część biur podróży oferuje swoje usługi tylko przez Internet, inne posiadają punkty stacjonarne. Coraz częściej jednak słyszymy o tym, że kolejne biura podróży ogłaszają upadłość i możemy obawiać się powierzyć im swoje wymarzone wakacje.

Czym kierować się wybierając biuro podróży?

Przede wszystkim, zanim podejmiemy decyzję, które biuro podróży wybierzemy, sprawdźmy, czy to biuro widnieje w Turystycznym Funduszu Gwarancyjnym. Tylko w przypadku, gdy biuro jest objęte Funduszem Gwarancyjnym, jego klienci mogą mieć pewność, że bezpiecznie i bez dodatkowych kosztów powrócą do kraju, w sytuacji, gdy biuro ogłosi upadłość podczas ich wakacji.

Oferta wycieczki

Inną kwestią, której warto uważnie się przyjrzeć, jest zakres, jaki obejmuje dana oferta wycieczki. Czy jest to oferta all inclusive, czy za część wyżywienia bądź napojów będziemy musieli zapłacić? Czy wszystkie atrakcje oferowane przez hotel są bezpłatne? Z jakich dodatkowych wycieczek możemy skorzystać? Ile noclegów obejmuje pobyt w hotelu? W jakich językach porozumiemy się z obsługą hotelową? Jaki jest dostęp do opieki medycznej? We wszystkich tych zagadnieniach warto się zorientować przez podjęciem ostatecznej decyzji, jaką ofertę wycieczki i z jakiego biura podróży skorzystać.

ciekawenoclegi.pl