La Valetta – stolica Malty i jej atrakcje

Słoneczna Malta to idealne miejsce na wczasy dla tych turystów, którzy chcą połączyć wypoczynek nad morzem ze zwiedzaniem ciekawych zabytków.

Jakie atrakcje mogą oczarować tych, którzy chcą spędzić wczasy na Malcie

Malta może się pochwalić wieloma pięknymi miastami, na terenie których nie brak cennych zabytków z dawnych czasów. Jednym z najważniejszych ośrodków miejskich na terenie tego kraju jest Valetta – stolica Malty, po której można spacerować godzinami, ciesząc się pięknem tutejszej architektury. To miasto to wspaniałe fortyfikacje oraz takie obiekty, jak katedra św. Jana Chrzciciela oraz Pałac Wielkich Mistrzów. Zabytki te już dawno stały się wizytówkami Malty oraz magnesami, które skutecznie przyciągają tutaj turystów z całego świata.

Na czym polega ich fenomen?

Katedrę św. Jana Chrzciciela warto odwiedzić z kilku względów. To piękna architektura oraz wspaniałe wnętrze, w którym nie brak cennych dzieł sztuki sakralnej. Wzniesiona w XVI wieku, do dziś zachwyca malowidłami sufitowymi, na których w ciekawy sposób przedstawiono sceny z życia św. Jana Chrzciciela. Uwagę przyciąga tu również obraz włoskiego malarza Caravaggio, przedstawiający „Ścięcie świętego Jana”. Obowiązkowym punktem w programie każdej wycieczki po Malcie i jej stolicy jest Pałac Wielkiego Mistrza. Jest to największa świecka budowla w tym kraju, nic więc dziwnego, że biura podróży poświęcają jej tak wiele uwagi. Turyści, którzy zdecydują się zwiedzić ten pałac, z pewnością nie będą żałować. Piękna architektura oraz ciekawa historia sprawiają, że pobyt w tym miejscu dla każdego stanie się wyjątkową przygodą.

cudaarchitektury.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *