Indie – dlaczego warto się wybrać?

Indie są niezwykle fascynujące dla osób z całego świata. Kolorowe, radosne i tak inne od naszego kraju – przyciągają również turystów z Polski. To idealne miejsce na egzotyczne podróże, które będziemy wspominać na starość. Dlaczego warto jechać do Inii?

Czy to tylko chaos?

W internecie można znaleźć nagrania z ulic, na których panuje wszechobecny chaos. Każdy jedzie tak, jak mu się uda, auta niemalże się zderzają, a piesi ledwie uchodzą z życiem, gdy starają się przedostać na drugą stronę ruchliwej trasy.

Wiele z tych rzeczy to prawda, jednak Indie mają do pokazania znacznie więcej niż lekki brak dyscypliny kierowców. To również pełne radości festiwale, przepiękne zabytki i niespotykana w naszej szerokości geograficznej przyroda. Jeśli i to Cię nie przekonało, wybierz się do Indii choćby po to, by wypróbować oryginalną, indyjską kuchnię.

Przepiękna świątynia miłości

Miejscem, które koniecznie należy odwiedzić, gdy jest się w Indiach, jest wzniosła świątynia Tadż Mahal. Powstała ona jako dowód miłości Szachdżahana do jego żony, która zmarła podczas porodu ich czternastego wspólnego dziecka.

Legenda głosi, że kobieta zobowiązała męża do trzech rzeczy – opieki nad dziećmi, wybudowania dla niej świątyni oraz pozostania samotnym (nie wstępowania w nowy związek małżeński) do końca życia. Szachdżahan dopełnił wszystkich tych obietnic (choć brak żony nie stanowił dla niego przeszkody, by utrzymywać kontakty z innymi kobietami).

To miejsce, które warto zobaczyć na własne oczy, bowiem trudno jest je opisać: żadne słowa nie oddadzą jego piękna i majestatu.

Stolica kraju – co ma do zaoferowania?

New Delhi to jeden z najtłoczniejszych rejonów kraju. Na ulicach wciąż przemykają tysiące osób, choć – na szczęście – możliwe jest również znalezienie spokojnego parku. Po alejkach niekiedy spokojnie spacerują… krowy, co jest widokiem nie tylko zabawnym, ale również niezwykle interesującym.

Będąc w New Delhi, zdecydowanie warto odwiedzić pałac prezydencki, a także Bramę Indii.

Dla poszukiwaczy spokoju – piękne plaże

Jako że Indie są krajem naprawdę różnorodnym – oprócz tłocznych i gwarnych miast można tu znaleźć również miejsca niezwykle spokojne. Do takich lokalizacji należą plaże w okolicach Goa, przy których znajduje się niezwykle ciepłe, zachęcające do kąpieli morze.

Jak widać, w tym kraju każdy znajdzie coś dla siebie. Warto wybrać się tam, by zobaczyć wszelkie różnice kulturowe, a także by podziwiać uśmiechniętych Hindusów, którzy zawsze są uprzejmi dla innych. Nie można również zapominać o pysznej kuchni tego kraju.

Odwiedź biuro podróży egzotycznych jeśli marzysz o wakacjach w Indiach!