Hotel w Krakowie – na co zwrócić uwagę?

Hotel w Krakowie

Miasto polskich królów niezmiennie od wieków zapiera dech w piersiach – by codziennie mieć energię do podziwiania go, trzeba postawić na dobry hotel. Kraków – Rynek kusi atrakcjami, Wisła zachęca do spacerów, a muzea intrygują od wejścia. Po wszystkim trzeba będzie odpocząć! W artykule zawarliśmy porady dotyczące wyboru hotelu, które przydadzą się wszystkim przybywającym do stolicy Małopolski.

Najważniejsze – lokalizacja

Małopolska metropolia oferuje noclegi o zróżnicowanym standardzie i cenie, ale wielkość miasta każe w pierwszej kolejności zastanowić się nad innym aspektem. Bardzo duże znaczenie dla komfortowego pobytu w mieście ma miejsce w którym położony jest hotel. Kraków – Centrum, zielony Zwierzyniec a może Nowa Huta, uznawana przez mieszkańców za najbezpieczniejszą dzielnicę? Wybór powinien uwzględniać cele i dokładny plan pobytu. 

W każdej części znajdują się warte uwagi, wysokiej klasy obiekty – jest to przecież miasto stojące turystyką, tłumnie odwiedzane także przez biznesmenów. Hotelarze mają bardzo duże pole do eksploatacji. 

Czy istnieje uniwersalny wybór, zadowalający każdego przyjezdnego? Szczególną popularnością cieszy się centrum Krakowa, Kazimierz oraz Stare Miasto. Wybierając położony w sercu metropolii hotel Best Western, Kraków od swojej turystycznej strony będzie na wyciągnięcie ręki, a doskonałe skomunikowanie pozwoli uniknąć skomplikowanych podróży. Rynek Główny nie rozczaruje także żadnego miłośnika nocnych atrakcji – warto mieć do nich jak najbliżej. Jeżeli w planach jest intensywny urlop, poznanie miasta i poczucie jego niezwykłego klimatu, bez wątpienia najlepszym wyborem będzie właśnie hotel położony w ścisłym centrum. 

Oferta hotelu – istotne usługi

Będąc na urlopie lub wyjeździe służbowym, gość hotelu ma prawo wymagać od personelu pełnego profesjonalizmu oraz zgodnego z ofertą wyposażenia. Cena noclegu zależy właśnie od standardu i dodatkowych usług.

Podstawą jest darmowe Wi-Fi i zawsze świeża pościel – bez tego ani rusz nawet w najtańszych obiektach. Dla pełni komfortu warto wybrać pokój z osobną łazienką, klimatyzacją oraz zestawem do parzenia kawy. Niektóre obiekty noclegowe oferują gościom także odbiór z lotniska i dostęp do pralni, a recepcja otwarta jest przez całą dobę. W hotelach najwyższej klasy dostępne jest SPA, basen, siłownia oraz wiele innych udogodnień. Wszystko to oczywiście za odpowiednio wysoką cenę, mogącą czasami wręcz przyprawić o zawrót głowy.

W Krakowie nie brakuje doskonałych restauracji, ale czemu by nie mieć wybitnej kuchni tuż obok siebie? Wiele obiektów oferuje gościom darmowe śniadania, a room service dostarcza smakołyki pod drzwi pokoju. 

Poza smaczną kuchnią, cenionym przez gości elementem jest także bar. Jeżeli przyjezdny zdecyduje się na hotel Best Western, Kraków zostanie mu zademonstrowany od bardzo smacznej strony. W tym miejscu znajdzie  coś pysznego i do zjedzenia, i do wypicia!

Ofertę hotelu najłatwiej poznać rzucając okiem na stronę internetową – są tam wszelkie informacje na temat standardu, dodatkowych usług i restauracyjnego menu. Mając jakiekolwiek wątpliwości co do szczegółów, potencjalny gość zawsze może zatelefonować i dopytać o wszystko obsługę

Standard hotelu – opinie gości

Nikt nie wypowie się na temat klasy hotelu tak rzetelnie jak goście. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę ,,hotel Kraków rynek” czy ,,hotel X opinie”, a dziesiątki tysięcy wypowiedzi na portalach bookingowych nie pozwolą na trwanie w wątpliwości co do słuszności wyboru konkretnego miejsca. Na hotel w Krakowie wydać można zarówno bardzo dużo, jak i bardzo mało, ale niezależnie od zasobności portfela, przepłacenie za rozczarowujące warunki byłoby przykrym i niepotrzebnym ,,urozmaiceniem”  pobytu. Stolica Małopolski oferuje o wiele bardziej interesujące atrakcje niż konieczność upominania się o świeże ręczniki!

Kluczem do wyboru idealnego noclegu w Krakowie jest lokalizacja – nie bez powodu największą popularnością cieszy się urokliwe centrum. Dalej należy zwrócić dokładną uwagę na listę dostępnych usług i dopasować je do swoich potrzeb. O ostatecznym wyborze hotelu w stolicy Małopolski niech przesądzą opinie gości hotelu.