Co można zwiedzić w Pszczynie?

Co można zwiedzić w Pszczynie

Górny Śląsk to region Polski, gdzie można odnaleźć wiele interesujących miejsc do zobaczenia. Jednym z nich jest urokliwe miasto Pszczyna, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Przekonajmy się, jakie atrakcje Pszczyny warto zobaczyć!

Dlaczego trzeba koniecznie zobaczyć Pszczynę? Miejscowość ta może pochwalić się niezwykłymi atrakcjami dla miłośników historii, piękna architektury oraz natury i zwierząt. W Pszczynie naprawdę trudno o monotonię! Miasto jest jednak niewielkie, więc nie ma problemu z dojazdem do każdej atrakcji.

Rynek główny

Atrakcje w Pszczynie są bardzo różnorodne, jednak tak jak w przypadku wielu innych miast, jej dużym atutem jest piękny plac główny z okolicznymi budynkami otoczonymi zielenią. Na rynku znajduje się ratusz oraz ławka z postacią księżnej Daisy, z którą warto zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. W okolicy placu znajduje się również ciekawa uliczka pełna zawieszonych nad naszymi głowami parasoli, które sprawiają wrażenie, jakby były żywcem wycięte z bajki.

Zamek i park zamkowy

W Pszczynie znajduje się również piękny zamek i otaczający go park, który należy bezwzględnie odwiedzić. Park jest pięknie utrzymany i zachwyca swoją roślinnością oraz starodrzewem, a także przepływającą przezeń rzeką Pszczynka. Zamek, który jest jednym z najważniejszych zabytków w mieście, charakteryzuje się niesamowitym klimatem – naprawdę czuć tutaj historię! Dowiemy się tutaj sporo o osobach związanych nierozłącznie z ziemią górnośląską, na przykład wspominaną księżną Daisy, której apartament mieścił się właśnie w tymże zamku.

Zagroda z żubrami

Jeśli szukasz okazji, aby poznać niezwykłe gatunki zwierząt i podziwiać je na żywo, zagroda pokazowa z żubrami w Pszczynie będzie dla Ciebie perfekcyjnym miejscem. To właśnie tam, wyjątkowo poza województwem podlaskim, można zobaczyć jedne z największych i najbardziej okazałych zwierząt występujących w naszym kraju. Żubry to mieszkańcy specjalnego rezerwatu, który zajmuje dziesięć hektarów terenu. Aby dokładnie poznać te imponujące stworzenia, warto przejść ścieżkę edukacyjną, która prowadzi przez cały rezerwat. Na pewno każdy, bez względu na wiek, znajdzie coś interesującego w tym miejscu pełnym dzikiej natury.

Gdzie zjeść w Pszczynie? Dobra restauracja w Pszczynie

Zmęczeni zwiedzaniem, na pewno chcemy posilić się w ciekawym i pełnym klimatu lokalu. Restauracja w Pszczynie taka jak Bistro 70 powinna sprawdzić się wyśmienicie! Tutaj poznamy niepowtarzalny miks śląskich, czeskich i niemieckich tradycji kulinarnych, co będzie świetnym zwieńczeniem całej wycieczki do Pszczyny. Kluski z dziurką, rolady, kreatywne desery, niezrównane piwo, ale przede wszystkim atmosfera i profesjonalna obsługa – oto czego można oczekiwać w Bistro 70!