Strona główna
Turystyka
Tutaj jesteś
Turystyka wycieczka do rzymu

Wycieczka do Rzymu – co warto zobaczyć?

Data publikacji 24 czerwca 2022


Słoneczne Włochy od zawsze były niezwykle atrakcyjną propozycją wyjazdów. Niepowtarzalny klimat i niesamowite zabytki przyciągają do tego miejsca miliony turystów.

Obowiązkową pozycją jest zwiedzanie Wiecznego Miasta – miejsca odpowiadającego rodzinom, fanom starożytnej architektury, historii, czy miłośnikom szalonych zabaw i festiwali. 

Rzym to miejscowość, w której czas płynie wolniej, a skąpane w słońcu uliczki zachęcają do długich, romantycznych spacerów. To tu unosi się wszechobecny zapach świeżo mielonej kawy i lokalnego jedzenia. Jeśli pragniesz poznać uroki tej metropolii, zapoznaj się z ofertą East Travel – biurem podróży, które od wielu lat czynnie działa na rynku, organizując prywatne lub firmowe wycieczki i wyjazdy integracyjne. Doświadczeni i wykwalifikowani przedstawiciele firmy przedstawią godne uwagi atrakcje i zagwarantują wsparcie już od momentu wykazania zainteresowania ofertą – aż po jej finalizację. Poznaj fantastyczne części Rzymu i najcenniejsze zabytki z East Travel, a dowiesz się, jak fantastyczna może okazać się wycieczka do Włoch.

Rzym – poznaj godne uwagi atrakcje

Rzym to skupisko jednych z najważniejszych zabytków imperium starożytnego miasta – począwszy od słynnego Koloseum, Forum Romanum, Kapitolu czy Panteonu. Bez odwiedzenia tych miejsc, wycieczka do Rzymu nie powinna mieć miejsca. Mnogość  reliktów pochodzących z okresu średniowiecza i nowożytności oraz przychylność lokalnych ludzi przyciąga turystów jak magnes. Wieczne Miasto potrafi zaczarować każdego, bez względu na cel podróży czy długość pobytu. Świadomość możliwości miasta i znajomość najatrakcyjniejszych lokalizacji to gwarancja udanej wycieczki do Rzymu. Biuro podróży East Travel zaprezentuje Ci niesamowity klimat tej metropolii, pokazując najważniejsze zabytki i pełne uroku miejsca. Wycieczka do Rzymu? Tylko z East Travel!

Koloseum i Forum Romanum – symbol i chluba Rzymu

Koloseum należy do najczęściej odwiedzanych atrakcji w stolicy Włoch. Jest największym i najbardziej okazałym amfiteatrem starożytnego świata. Stanowił niegdyś centrum rozrywki starożytnych Rzymian. Budynek zachwyca swoim rozmiarem, a już samo przejście się korytarzami jest nie lada doświadczeniem. Będąc świadomym historii tego zabytku, wizyta w Koloseum gwarantuje ogromne przeżycie. Olbrzymie łuki, konstrukcje, system podziemnych korytarzy, odkrywany dach – wszystkie te elementy tylko wzbudzają jeszcze większą ciekawość i zachwyt. Tuż obok tej imponującej budowli znajduje się kolejny, jeden z główniejszych punktów turystycznych – Forum Romanum. Rozbudowywany plac stanowił miejsce handlu i rozrywki. Obecnie starożytne ruiny jako najważniejszy punkt archeologiczny w Europie, pozwalają poznać historię dawnego Rzymu.

Nie tylko zabytki – oblicze Włoskiej kultury

Podróżując z East Travel, zyskujesz okazję zapoznania się ze stolicą Włoch, jego kulturą, mentalnością ludzi i okolicą. Rzym to wizytówka i raj dla smakoszy kulinarnych i wielbicieli lokalnego wina. Dobrze poczują się tu również miłośnicy mody i włoskiego szyku. Uliczny gwar cichnie z nadejściem sjesty, by na nowo rozbudzić się w godzinach wieczornym. Rzym to nocne miasto, dlatego też po intensywnym zwiedzaniu, zabawa z ludźmi to idealna odskocznia. Poznaj najpiękniejsze zakątki Wiecznego miasta i na nowo odkryj Włochy z East Travel.

Wynajem apartamentu pod Gubałówką

TravelNow

Nasi redaktorzy na TravelNow.pl to zgrany zespół pasjonatów podróży, którzy dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem z miłośnikami podróży. Każdy z naszych redaktorów jest zapalonym podróżnikiem, posiadającym bogate doświadczenie w odkrywaniu różnych zakątków świata. Nasz zespół skupia się na regularnym publikowaniu ciekawych artykułów związanych z turystyką, zawierających przydatne porady oraz opisy atrakcyjnych miejsc wartych odwiedzenia. Jesteśmy tutaj, aby inspirować naszych czytelników do planowania swoich podróży oraz pomagać im w odkrywaniu niezwykłych miejsc na całym świecie.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?