Sardynia dla ciekawych: Cagliari

Sardynia ma się czym pochwalić, a wczasy na tej włoskiej wyspie mogą każdemu z nas sprawić wiele radości. Wśród wielu malowniczych miejsc i ciekawych miejscowości, którym warto poświęcić swój czas podczas zwiedzania tej wyspy, miejsce szczególne zajmuje miasto Cagliari. To najważniejszy ośrodek miejski na terenie Sardynii, który oczaruje zarówno miłośników wypoczynku nad morzem, jak i tych, którzy wolny czas chcą spędzać wśród cennych zabytków.

Jakie atrakcje czekają na turystów w tym mieście?

Co koniecznie trzeba zobaczyć podczas wycieczki po jego terenie?

Cagliari może się pochwalić bliskością malowniczej zatoki, dzięki czemu nikt nie może tutaj narzekać na brak dobrych warunków do wypoczynku. Miasto to znane jest jednocześnie ze swej długiej i ciekawej historii, o której do dziś przypominają nam tutejsze zabytki. W ich gronie wyróżnia się rzymski amfiteatr, zbudowany w II wieku naszej ery. To najstarszy zabytek na terenie miasta, nic więc dziwnego, że turyści tak chętnie poświęcają mu swój czas.

Zabytki

Na terenie Cagliari nie brak tez zabytków sakralnych, w gronie których miejsce szczególne zajmuje potężna katedra z XII wieku. I jej warto poświęcić swój czas. Wiele radości każdemu z nas sprawią też spacery po ulicach wyspiarskiej stolicy. W ich trakcie będziemy mogli nacieszyć się widokiem wielu mieszczańskich domów, w gronie których również nie brak pięknych i ciekawych zabytków.

tradetrans.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.