Co warto zobaczyć w Poznaniu?

Wielkopolska to idealny kierunek wycieczki dla każdego miłośnika historii i pięknej architektury. Kto chce odkryć magię tej części kraju, ten koniecznie powinien odwiedzić stolice Wielkopolski. Poznań to nie tylko malownicze zakątki, ciekawe wystawy muzealne, ale i cenne perełki dawnej architektury, obok których nie można przejść obojętnie.

Na jakie atrakcje warto tu zwrócić szczególną uwagę?

Zwiedzanie Poznania warto zacząć na Ostrowie Tumskim – malowniczej wyspie, na której zaczęła się historia tego miasta. To właśnie tu czeka na turystów katedra Św. Apostołów Piotra i Pawła – jedna z najstarszych i najpiękniejszych świątyń w Polsce, znana tez jako miejsce spoczynku pierwszych Piastów. Na Ostrowie Tumskim czeka też Interaktywne Centrum Historii Ostrowa Tumskiego, znane jako Brama Poznania. Można tu poszerzyć swą wiedzę na temat historii tego miasta, a dzięki licznym multimediom, prezentacjom oraz zabawom dla najmłodszych spędzić wolny czas w przyjemny i pożyteczny sposób.

Starówka w Poznaniu

Poznań to również starówka z pięknym rynkiem i renesansowym ratuszem, rozsławionym przez słynne koziołki. To również liczne kamienice, kuszące swymi kolorowymi elewacjami oraz wiekowe świątynie, w których nie brak cennych dzieł sztuki sakralnej. Pomnik Bamberki, muzeum skupiające się na słynnych rogalach oraz gmach Wagi Miejskiej – oto kolejne atrakcje, jakimi może nas oczarować Poznań.

Poznań to również malowniczy Park Cytadela oraz rekreacyjne tereny nad Jeziorem Maltańskim. I tu warto się wybrać, by w pełni docenić magię tego miejsca.

scanholiday.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *